Anne ve bebekler için en iyi emzirme pozisyonları

Sizlere bebeğinizi emzirirken yada biberonla beslerken kullanacağınız ve kendi pozisyonunuzu seçeceğiniz 4 besleme pozisyonu hakkında bilgi vereceğiz bu pozisyonlar : Beşik Pozisyonu, Çapraz beşik Pozisyonu, yan yatarak, Futbol Pozisyonu.

Beşik Pozisyonu : (Kucaklama)

Dirseğinizle (dirseğin iç kısmı) bebeğinizin başını desteklerken,bebeğinizin sırtını da elinizin içiyle destekleyin, bu pozisyonda bebeğin başını kontrol etmek biraz daha zordur.

Çapraz Beşik Pozisyonu : (ters kucaklama)

Bebeği kolunuzun ve elinizin iç tarafına yatırın,bunu yaparken bir yastığı kolunuza destek olarak kullanın,eğer bebeğiniz sol memeden beslenecekse sağ eliniz ve sağ kolunuzu kullanın ,sol el parmaklarınızla da göğsünüzü destekleyin, tam tersi sağ göğüs için de geçerlidir.

Çapraz Beşik Pozisyonu : (ters kucaklama)

Bebeği kolunuzun ve elinizin iç tarafına yatırın,bunu yaparken bir yastığı kolunuza destek olarak kullanın,eğer bebeğiniz sol memeden beslenecekse sağ eliniz ve sağ kolunuzu kullanın ,sol el parmaklarınızla da göğsünüzü destekleyin, tam tersi sağ göğüs için de geçerlidir

Yan Yatarak :

Bir yastıkla başınızın  altınıza bir yastıkla da sırtınıza gelecek ve sizi arkadan destekleyecek şekilde kendinize destek  koyun, yastıklar sayesinde kendinizi yormadan yan yatar durumda tutabilirsiniz Bebeğiniz de size dönük olmak üzere yatar pozisyonda olmalıdır. Bebeğinizin başına bir elinizin iç kısmıyla destek olun.

Futbol Pozisyonu : (koltuk altı)

Bebeğinizin başını ve vücudunu  kolunuz ve elinizin içi ile destekleyin,kolunuz un ve elinizin arkasına gelecek ve destekleyecek şekilde bir yastık kullanın.

TOP